Řidič zneužil záchranářskou uličku, při honičce s policisty vjel i do pole

  14:12
Záchranářskou uličkou, kterou vytvořila auta v ranní koloně na D1 poblíž Rousínova u Brna, prosvištěl vysokou rychlostí netrpělivý řidič. Nejspíš ale netušil, že projede i kolem policejní dodávky. Ta se za ním rozjela a začala honička.

Policisté se za šoférem okamžitě rozjeli a chtěli jej zkontrolovat. Jenže cizinec v zeleném vozidle značky Daewoo naopak šlápl na plyn.

„Dálniční pronásledování pokračovalo až na sjezd u brněnské Slatiny, kde se šofér na křižovatce otočil a ujížděl po dálnici zpět na Vyškov,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Během riskantní jízdy opakovaně blokoval policejní vůz a ohrožoval i další auta. To je vidět i na zveřejněných kamerových záběrech z policejní dodávky.

„Cizinec následně z dálnice sjel u Holubic a pokračoval v riskantním ujíždění ve směru na Slavkov u Brna. Ale ještě před Slavkovem odbočil na Křenovice a následně i na Holubice,“ pokračoval Vala s tím, že řidič při honičce způsobil tři lehčí nehody, které se obešly bez zranění.

Překážkou pro něj nebyla ani uzavírka místní silnice. Strhl řízení a ujížděl dál přes pole. Vyhnul se takto protijedoucímu bagru, potažmo traktoru, i plně naloženému nákladnímu vozu.

„Jeho cesta skončila před Holubicemi na Vyškovsku, kde se ho policistům podařilo za použití služebního vozidla zastavit,“ doplnil mluvčí s tím, že kromě řidiče byli v autě další dva spolujezdci.

„Cizinec, který je stíhaný vazebně, se zodpovídá z trestného činu obecného ohrožení. Hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi,“ dodal Vala. Občanství cizince, jemuž naměřili více než jedno promile alkoholu, upřesnil jen na zemi mimo Evropskou unii.

Policisté teď žádají všechny svědky, kteří byli jízdou ohroženi nebo se dostali do kontaktu s ujíždějícím vozidlem, a dosud nebyli vyslechnuti, aby se přihlásili na lince 158. Kriminalisté budou rádi i za záznamy z palubních kamer.

Autor: