Znásilnil mě chlap mluvící německy, oznámil muž. Ve skutečnosti byl nevěrný

  16:26
Původně vážné oznámení o znásilnění se v Českých Velenicích na Jindřichohradecku změnilo v kuriózní případ, který zaměstnal hned dvě policejní hlídky, tým kriminalistů i psovoda se psem. Nakonec se však ukázalo, že si muž celý příběh vymyslel. Nechtělo se mu pracovat a podváděl partnera.

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Muž se dostavil v pondělí kolem půl sedmé ráno na policejní služebnu v Českých Velenicích.

„Sdělil, že byl v nočních hodinách a nad ránem opakovaně znásilněn neznámým mužem tmavé pleti, který hovořil pouze německým jazykem,“ informovala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová. 

Ke znásilnění mělo podle jeho slov dojít v okolí pěší zóny vedoucí ve Velenicích směrem k pěšímu hraničnímu přechodu do Rakouska. 

Na místo proto ihned vyjely dvě policejní hlídky obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí. Operační středisko také povolalo kompletní výjezdovou skupinu kriminalistů z Jindřichova Hradce a také psovoda se služebním psem.

„Policisté s kriminalisty se případem na místě ihned intenzivně zabývali,“ podotkla mluvčí.

I proto velmi rychle přišli na to, že si oznamovatel vše vymyslel.

„V průběhu provedeného vyšetřování zjistili, že údajný poškozený je homosexuál, který měl mít opakovaně soulož či jiný pohlavní styk s jiným mužem. Avšak toto vše z jeho strany bylo vždy dobrovolné a znásilněn nebyl,“ zdůraznila Millerová.

Znásilnění si prý vymyslel proto, že zameškal směnu v zaměstnání a byl nevěrný svému současnému partnerovi.

Autor: