VIDEO: Pes na zadních sahal zloději po bradu, po krádeži stejně utekl domů

  10:54
Neobvyklou krádež s až úsměvným průběhem vyřešili policisté z Českých Budějovic. Na začátku června vyrazil zloděj pro psa do čtvrti Švábův Hrádek. Po několika zoufalých pokusech se mu podařilo se zvířetem odejít, ale natočily ho kamery. Pes mu navíc po chvíli utekl a vrátil se domů.

Zloděj sebral psa 6. června okolo půl šesté večer od rodinného domu ve Švábově Hrádku. Majitel policistům krádež nahlásil s tím, že cena psa plemene Hovawart je 15 tisíc korun.

Na kamerových záběrech bylo vidět, jak zloděj přišel k pozemku u domu s dalším menším psem.

„Chvilku se pohyboval před plotem a poté ho přelezl. Na pozemku měl majitel dva psy, zloděj si jednoho vybral. Několikrát ho zkusil vzít do náručí a přehodit přes plot. Nakonec zjistil, že branku vedoucí k pozemku lze z vnitřní strany otevřít, a krádež se mu podařila,“ upřesnila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Když šel majitel v 18 hodin své psy nakrmit, zjistil, že jeden na pozemku není. Proto se ho vydal hledat.

Od náhodných kolemjdoucích zjistil, že zloděje nejspíš viděli i se psem jít směrem do Stromovky. Tam však muž svého psa nenašel.

„Po několika desítkách minut se vrátil ke svému domu, kde svého ztraceného psa viděl sedět před brankou. Pak se obrátil na policisty,“ popsala mluvčí. 

Tento týden policisté zveřejnili fotografie a záběry pachatele. Netrvalo to pak ani 24 hodin a někdo muže poznal a nahlásil. Nyní mu za spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody hrozí až tři roky vězení.

Autor: