Drzý zloděj klidně prohledával pokoje, i když byli majitelé doma

  16:24
Velmi drze si počínal pětapadesátiletý zloděj, který v srpnu vykradl několik domů na Strakonicku. Do objektů vstupoval v době, kdy byli majitelé uvnitř nebo se pohybovali za domem, a klidně prohledával pokoje. Když někoho z obyvatel potkal, tvrdil například, že hledá nemovitosti na prodej.

Zloděj vnikl do tří domů ve Škvořeticích, do rodinného domu v Radošovicích a v Dobrši, tam ukradl peníze, které našel v jedné z místností.

„Pachatel spoléhal na neuzamčená vrátka a vstupní dveře. Drze vešel na pozemek domu, otevřel si vchodové dveře a procházel se po cizím domě, kde prohledával věci. Neodradilo ho ani to, že v domě či za domem byli majitelé,“ popsala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Když se zloděj v domě potkal s majiteli, měl vždy pohotovou výmluvu. Například jim tvrdil, že hledá nemovitosti na prodej.

Policisté muže zadrželi 4. října. „Při rekognici poškození muže poznali a označili za pachatele,“ doplnila mluvčí.

Pětapadesátiletého muže z Prachatic policisté obvinili z krádeže a porušování domovní svobody. Stíhaný muž se trestné činnosti dopustil, přestože byl v minulých letech za krádeže odsouzen. Nyní je ve vazbě.

Policejní vyšetřování i nadále pokračuje. Je možné, že obviněný takto vykradl více domů na Strakonicku a Prachaticku, ale majitelé o nezvané návštěvě či o krádeži věcí neinformovali policii.

„V takovém případě se mohou ozvat strakonickým policistům na číslo 724 789 846, kteří uvedené případy vyšetřují,“ upřesnila Nováková.

Autor: