Zloděj chtěl ukrást bagety, na ostrahu obchodu v Táboře vytáhl sekeru

  11:26
Dvacetiletý mladík chtěl v obchodě v Táboře ukrást dvě bagety za necelých sto korun. Když ho zadržela ostraha, vytáhl na ni sekeru. Použít ji ale nestihl, protože ho rychle zpacifikovali. Nyní mu hrozí až dvouleté vězení.

(ilustrační snímek) | foto: freeimages

Táborští policisté vyjížděli do prodejny na třídě 9. května v neděli na základě oznámení, že tam ochranka krátce po půl jedenácté dopoledne zadržela zloděje.

„Mladík tam ukradl dvě kuřecí bagety v hodnotě bezmála 100 korun a z obchodu hodlal zmizet bez placení. V okamžiku zadržení se náhle v jeho ruce objevila sekera, kterou ukrýval pod oblečením,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Dodal, že zloděj zbraň díky rychlému zákroku členů ostrahy nestačil použít. „Byl nekompromisně zpacifikován.“

Nenechavce si převzali policisté. Záhy zjistili, že to je dvacetiletý mladík z Písecka. Je pravděpodobné, že Tábor nenavštívil poprvé a může mít na svědomí i další obdobné krádeže.

„Za výše uvedené jednání, kdy se bezprostředně po činu pokusil uchovat si věc násilím či pohrůžkou bezprostředního násilí, mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. O trestu bude rozhodovat soud,“ doplnil Doubek.

Autor: