Auto začalo couvat i s překvapeným zlodějem, nabouralo do plotu

  11:54
Nečekaně skončil v Písku pokus zloděje o vloupání do zaparkovaného auta. Když se dostal dovnitř a hledal, co ukradne, vůz se s ním náhle rozjel a naboural do plotu na druhé straně silnice.

Auto se zlodějem uvnitř se rozjelo a narazilo do plotu. Odneslo to sklo. | foto: Policie ČR

Podle kamerových záznamů, které mají policisté k dispozici, se zatím neznámý muž vloupal v Čelakovského ulici do vozidla značky Fiat Marea 4. ledna po půlnoci.

„Nejdříve postával na druhé straně ulice, pak se dostal do auta, nasedl na místo spolujezdce a vůz zřejmě prohledával. Nejspíš ale zavadil o ruční brzdu a auto se samovolně rozjelo,“ popsala mluvčí policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Vůz pak i s překvapeným zlodějem nekontrolovaně zacouval o několik metrů, přejel na druhou stranu silnice a narazil levou částí zadního nárazníku a pátých dveří do zděného oplocení domu.

Při nárazu se vysypalo zadní sklo u auta. Muž následně z místa utekl. Škoda na vozidla je zhruba pět tisíc korun, další dva tisíce činí škoda na plotu.

Písečtí policisté, kteří po pachateli pátrají, se teď obracejí s žádostí o pomoc na případné svědky. „Mohou kontaktovat dopravní policisty na služebně, případně využít také linek 974 235 254 či 158,“ dodala mluvčí Čuřínová Ingrišová.

Autor: