Policisté dopadli žháře, má podle nich na svědomí požár domu v Táboře

  14:50
Táborští policisté zadrželi muže z Táborska, který má podle nich na svědomí požár v čtyřpatrovém domě v Lužnické ulici v Táboře. Hořet začalo v noci na 10. května a při jeho likvidaci museli hasiči evakuovat tři lidi pomocí výškové techniky, přes třicet obyvatel opustilo byty samo.

Hořet začalo v kójích v druhém patře. | foto: HZS Jihočeského kraje

„Sedmatřicetiletého pachatele jsme obvinili z přečinu obecného ohrožení. Bližší okolnosti požáru jsou ale nadále předmětem vyšetřování,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Pokorná s tím, že žádné bližší informace o případu policie zatím sdělit nemůže.

O požáru uvnitř čtyřpatrového bytového domu v Lužnické ulici se hasiči dozvěděli před čtvrtou hodinou ráno. Když první jednotky dorazily na místo, zjistily, že hoří uskladněný materiál v kójích na chodbě v druhém patře.

„Hasiči zahájili evakuaci obyvatel z bytů v zasaženém prostoru. Tři lidi zachránili výškovou technikou a po schodech pomohli sedmi obyvatelům ve vyváděcích maskách,“ upřesnil mluvčí hasičů Vratislav Malý.

Z patra pod místem požáru opustilo své byty 31 lidí před příjezdem a při příjezdu jednotek. Hasiči zachránili také čtyři psy. Celkem čtyři lidé se nadýchali zplodin hoření a ošetřili je záchranáři.

„Hašení ztěžovaly těžké kovové dveře do jednotlivých kójí. Aby se hasiči dostali k ohnisku požáru, museli použít hydraulické nástroje,“ doplnil Malý.

Lidé spali v hořící ubytovně, vojáci vykopli dveře pokojů a děti vytáhli oknem

K evakuaci si hasiči nechali povolat také autobus, který lidi postižené požárem převezl do náhradního ubytování, které svým občanům zařídila radnice města Tábor.

Na místě zasahovalo 16 hasičů, čtyři cisternové stříkačky a automobilový žebřík. Požár zlikvidovali v 5.20 hodin, výše škody je v šetření stejně jako jeho příčina, pravděpodobně ho někdo založil úmyslně.

10. května 2023

Autoři: ,