Manévry u Žďákovského mostu. Pod vodou ženu hledali potápěči, ve vzduchu drony

  13:44,  aktualizováno  17:45
Od sobotního poledne neúspěšně pátrali policisté po ženě, která měla podle svědků skočit do Vltavy ze Ždákovského mostu v jižních Čechách na Písecku. Zapojili také drony. Pod mostem, který vede přes Orlickou přehradu, byli v akci také potápěči. Večer policisté po více než pěti hodinách pátrání ukončili, znovu budou pokračovat v neděli. Potvrdili, že znají totožnost sebevražedkyně.

Ze Žďákovského mostu údajně skočila žena, na místě vše prověřují policisté i hasiči, na místě jsou i záchranáři. (17. září 2022) | foto: Policie ČR

„Známe totožnost ženy. Dnes jsme již pátrání ukončili a budeme pokračovat zítra. Zatím nemám informaci od kolegů, zda nalezli její auto. Předpokládáme totiž, že k mostu přijela vozem,“ řekl po sedmnácté hodině iDNES.cz krajský mluvčí policie Jiří Matzner.

Svědci skoku policii volali před sobotním polednem, na místo okamžitě vyrazili nejen policisté, ale i hasiči a záchranáři.

„Policisté s hasiči prověřují informaci o skoku ženy ze Žďákovského mostu. Na mostě a v jeho okolí může docházet k omezení provozu, dbejte pokynů policistů. Zapojeni jsou i potápěči zásahové jednotky,“ uvedla policie na Twitteru.

Policisté prohledávali i okolí mostu, aby našli nějaké osobní věci sebevražedkyně a zjistili, kdo ukončil svůj život. Večer policisté uvedli, že její totožnost znají. Detailnější informace však neposkytli.

Celé odpoledne po ženě pátrali na hladině, i pod vodou. Nasadili do akce i drony. V pátrání budou pokračovat v neděli.

Orlická přehrada je velmi hluboká, a proto to v ní mají potápěči složité. „Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky,“ uvedl v minulosti Matzner.

Například v březnu loňského roku potápěči pátrali po sebevrahovi, který měl skočit z mostu. Postupně nalezli celkem čtyři lidská těla či jejich torza.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: