Zraněného závodníka odvezla záchranka, kolo za 90 tisíc mu zatím ukradli

  16:56
Elitní triatlonový závod Xterra v Prachaticích měl smutnou dohru. Jeden ze závodníků při jízdě na kole spadl na lesní cestě a kvůli zranění musel do nemocnice. Na místě nehody ale zůstalo jeho kolo za 90 tisíc korun, které někdo našel a ukradl. Případ vyšetřuje policie.

Závodník Karel Dušek spadl z kola a zranil se. Drahé kolo mu někdo ukradl. | foto: Policie ČR

Soutěžící Karel Dušek spadl v sobotu při závodech. Zranil se na lesní cestě mezi Prachaticemi a Černou horou mezi půl druhou a půl čtvrtou odpoledne.

Na místo musela dorazit záchranná služba a zraněného jezdce odvezla do nemocnice. Jízdní kolo značky Scott zůstalo na místě s tím, že ho později měli vyzvednout organizátoři závodu.

Jenže když na místo dorazili, kolo tam již nebylo. Pravděpodobně ho někdo z lesa vzal a nález neoznámil. Speciální závodní bicykl byl černo-žlutý, měl karbonová kola a Dušek ho pořídil za 90 tisíc korun.

„Kolo se nevešlo do sanitky a museli jsme ho nechat na místě. Když ho organizátoři zhruba za hodinu a půl jeli vyzvednout, už tam nebylo. Nyní tedy nemám kolo a ani finance na koupi nového,“ napsal Karel Dušek na svůj Facebook s tím, že z pádu vyvázl bez zlomenin. Měl však tržné rány a pohmožděná žebra, záda, ruku a poraněné levé stehno.

Podle jeho popisu se nehoda stala tak, že mu jiný závodník najel na zadní kolo. Tento jezdec pak u zraněného ani nezastavil a pokračoval v závodě.

Na nalezení drahého kola mají zájem i samotní organizátoři podniku Xterra. „Řeší to policie, ale aktuálně taháme za výrazně kratší konec. Jako pořadatelé se snažíme pomáhat, já i další lidé z našeho týmu jsme v tom lese byli asi šestkrát. Ale začínáme být skeptičtí, že kolo v nejbližší době najdeme,“ uvedl Michal Piloušek ml., ředitel Xterra Czech.

Pořadatelé oslovili i ostatní závodníky, zda neviděli někoho tlačit kolo z lesa, ale bez výsledku.

„V pondělí v osm hodin večer jsme startovali čtyřkolku a vyráželi na oznámení, že nad Prachaticemi se v roští válí kolo. Čekali jsme, že se ten člověk zalekne a radši ho někde zahodí. Ale bohužel. Teď můžeme spíš čekat, že se kolo objeví někde v bazaru. Místní o tom ví a věřím, že nám případně pomohou,“ doplnil Piloušek.

Policie žádá o pomoc při hledání bicyklu i veřejnost. Pokud má někdo k případu jakékoli informace, má zavolat na linku 158. „Prachatičtí policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu zatajení věci,“ potvrdila policejní mluvčí Martina Joklová.

Autoři: ,