Muže na Budějovicku nepřímo zasáhl blesk, když zavíral vrata. Je v nemocnici

  15:32
Při páteční bouřce na Českobudějovicku nepřímo zasáhl blesk muže, který zavíral kovová vrata u své chaty. Muž byl při vědomí a záchranáři jej převezli na vyšetření do nemocnice v Českých Budějovicích.

ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Okolo Českých Budějovic během pátečních dopoledních hodin udeřilo několik bouřek. Při té polední blesk nepřímo zasáhl muže, který zavíral kovová vrata u své chaty. Jeho manželka mu následně zavolala záchranáře.

„Muž byl při vědomí, vstup a výstup blesku na těle jsme nenašli. Po ošetření jsme ho převezli na kardiologické oddělení budějovické nemocnice,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Podle meteorologů nebyla polední bouřka na Budějovicku ničím výjimečná. Doprovázelo ji hodně blesků, což je při podobném počasí běžné. „Byla to jedna z prvních bouřek, která se začala tvořit před přechodem studené fronty. Blesková aktivita byla velká, ale to platilo ve čtvrtek i v pátek u dalších bouřek,“ přidala z Renata Uhlíková z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Víkendová výheň, bude až 35 stupňů. Bouřky s kroupami hrozí už dnes

Podle meteorologů budou ještě silnější bouřky hrozit zejména v neděli, výstrahu ještě upřesní.

Zásah bleskem je poměrně vzácný úkaz. Jihočeští záchranáři řeší pouze jednotky případů ročně. Na začátku června zranil blesk osmnáct lidí v zámeckém parku v Liberci.

Autor: