iDNES.cz

Smrt manželů ve Frymburku vyšetřuje policie jako vraždu a sebevraždu

  12:16
Úmrtí muže a ženy ve Frymburku na Českokrumlovsku vyšetřují policisté kvůli podezření z vraždy. Pracují s verzí rodinné tragédie, kdy po rozepři mezi manželi došlo k vraždě a následné sebevraždě.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Policisté se o stav manželského páru začali zajímat ve středu po 19. hodině, kdy dostali oznámení od jejich známého, který je postrádal a neměl o nich žádné informace.

V domě ve Frymburku pak policisté v noci našli devětapadesátiletého muže a o pět let mladší ženu bez známek života. Kvůli podezřelým úmrtím nařídili soudní pitvu, na jejímž základě určili podrobnější okolnosti tragické události.

Motivem byl majetek, policie obvinila muže z vraždy ženy v Dolním Dvořišti

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závazného zločinu vraždy. Pracují s verzí, že na místě došlo mezi dvojicí k rozepři a následné vraždě a sebevraždě. S ohledem na pozůstalé a rodinnou tragédii další informace sdělovat v tuto chvíli nebudeme,“ upřesnila jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podle serveru Novinky.cz byli manželé spolu čtyřicet let. Muž se přitom dlouhodobě potýkal s těžkými duševními problémy. Tragédie proto mnohé ve Frymburku šokovala. „Byli to milí naprosto bezproblémoví lidé. Ještě ve středu je prý dopoledne viděli na zahrádce u domu,“ řekla portálu jedna z místních obyvatelek.

Jedná se o další násilné úmrtí na Českokrumlovsku v krátké době. Od července policisté vyšetřují vraždu novorozence, jehož tělo nalezli v kontejneru na posyp u bytového domu v Lipně nad Vltavou. V polovině září pak kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z vraždy ženy v Dolním Dvořišti. Stíhaný podle kriminalistů navíc ženu na jejím pokoji v penzionu okradl.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,
zpět na článek