Policie vyšetřuje vraždu mladé ženy. Obviněným může být nevlastní bratr

  17:04,  aktualizováno  17:47
Jihočeští kriminalisté vyšetřují v krátké době po sobě další závažný násilný čin, obětí je tentokrát mladá žena. Vražda se stala před půlnocí v neděli 25. listopadu. Vyšetřovatel už obvinil konkrétní osobu ze spáchání trestného činu. Podle informací MF DNES je to šestnáctiletý mladík, který zaútočil na člena své rodiny.
Policejní páska, ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Martin Stolař, MAFRA

Vzhledem k tomu, že pachateli podle informací MF DNES ještě nebylo 18 let, policie nezveřejňuje další informace.

„K události došlo v okrese Český Krumlov. Obětí tohoto zločinu je mladá žena. S ohledem na skutečnost, že v případu figuruje mladistvá osoba, a také s ohledem na pozůstalé i okolnosti případu, nebudeme zveřejňovat podrobnosti,“ sdělil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle dalších zjištění redakce zaútočil bratr na svou nevlastní sestru. Rodina žije v osadě Bída, která katastrem z části spadá pod městys Besednice a obec Soběnov. Ještě před časem rodina podle zdrojů MF DNES žila právě v Besednici.

Podle webu tn.cz mladík mrtvou ženu naložil do kufru auta a odvezl do vedlejší obce, kde se jí chtěl zřejmě zbavit. Odtud pak volal kamarádovi, kterému se se svým činem svěřil. Ten ho přesvědčil, aby vše sám nahlásil policii.

Podle informací Deníku měl mladík problémy s drogami a v posledním roce prožíval problematickou fázi puberty.

„Všichni je tady znají. Teď se tu o tom mluví, ale víc říct nechci, to se musíte ptát a zjišťovat jinde,“ řekla jedna z obyvatelek, která nechtěla být jmenována.

Kriminalisté s velkou pravděpodobností nezveřejní žádné další informace ani v nejbližších dnech. Vše se tak nejspíš bude řešit až u soudu.

V Jihočeském kraji je to za poslední dobu už čtvrtý případ vraždy. Dvojnásobná se stala v osadě Bor u Protivína na Písecku a policisté v úterý sdělili, že muže nalezeného nedaleko Nové Pece na Šumavě rovněž někdo zavraždil. Prozatím kriminalisté neznají ani totožnost zavražděného.

Autor: