Zloděj vnikl do restaurace autokempu, v lese ho vyčenichal policejní pes

  12:50
Oznámení o vloupání do restaurace v autokempu Jenišov řešili v pátek policisté na Českokrumlovsku. Třicetiletého pachatele, který byl v minulosti za vloupání opakovaně odsouzen, objevil policejní pes v přilehlém lesíku.

Zloděje, který se vloupal do autokempu, našli policisté v přilehlém lese. (12. ledna 2024) | foto: Policie ČR

Oznámení o vloupání do restaurace autokempu přijali policisté z Horní Plané v pátek večer. Na místo okamžitě vyjela hlídka i psovod se služebním psem.

„Po ohledání místa činu se pes pustil po stopě a velmi krátké době se mu podařilo zadržet podezřelého muže, který se ukrýval v lesním porostu,“ přiblížil mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

Policisté třicetiletého muže spoutali a převezli na služebnu a aktuálně ho stíhají pro krádež. „Mladík má zřejmě na svědomí v autokempu způsobenou škodu za bezmála 26 tisíc korun. Pro policisty není neznámý, v posledních třech letech již byl odsouzen za stejné trestné činy,“ doplnil mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: