Na Písecku se v potoce utopil muž. Snažil se dostat do své chaty

  13:38
V Albrechtickém potoce na levém břehu Vltavy na Písecku se v noci z pátku na sobotu utopil třiačtyřicetiletý muž. V noci opustil chatu svého švagra s tím, že se vydá do svojí. Tam ale nedošel. V sobotu ho po rozsáhlém pátrání našli potápěči bez známek života v dvoumetrové hloubce.

Zátoka Albrechtického potoka, kde utonul muž. (2. července 2022) | foto: Policie ČR

„Včera po jedenácté hodině dopoledne oznámil muž na tísňovou linku policie, že pohřešuje svého švagra. Dále uvedl, že odešel z chaty, která se nachází v chatové oblasti při ústí zátoky Albrechtického potoka, na levém břehu řeky Vltavy, pod obcí Albrechtice nad Vltavou, část obce Hladná,“ uvedla policejní mluvčí Martina Joklová.

Muž se rozhodl odtud po druhé hodině ranní odejít do své chaty umístěné před zmíněnou zátokou, kam však nedorazil.

„Po oznámení na policii ihned začala rozsáhlá pátrací akce, do které byli nasazeni protivínští policisté, zvíkovští policisté na člunu, dopravní policisté i kompletní výjezd píseckých kriminalistů, potápěčská skupina zásahové jednotky Jihočeského kraje, policejní psovod a byl použit i dron. Do pátrání po pohřešovaném se dále zapojili také příslušníci HZS Týn nad Vltavou a HZS Jihočeského kraje s barokomorou,“ uvedla Joklová.

Pohřešovaného muže se podařilo nelézt ve 13:30 hodin již bez známek života v hloubce dvou metrů týnským hasičům při ústí zátoky Albrechtického potoka v řece Vltavě. Přivolaný lékař na místě stanovil pravděpodobnou příčinu smrti utonutím, bližší určí až zdravotní pitva. „Na základě prověřování této tragické události mohl v této nešťastné věci sehrát u 43letého muže nemalou roli i alkohol,“ dodala Joklová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: