VIDEO: Otáčivé hlediště hostí největší projekt v historii, operu Turandot

  10:38
Téměř 200 účinkujících, 50 členů orchestru, hvězdní sólisté, nejvýpravnější projekt v historii otáčivého hlediště. Jihočeské divadlo uvádí na scéně v zahradě českokrumlovského zámku až do soboty 10. srpna Pucciniho operu Turandot.

Slavné dílo vypráví příběh o překrásné, ale kruté princezně, která se zbavuje svých nápadníků tak, že jim dává záludné hádanky a nechává jim setnout hlavy, když je neuhodnou. Princ Kalaf tři zvládne a princeznu může získat. Dá ale raději znovu v sázku svou hlavu, aby získal její srdce.

Orientální pohádku se symbolickými odkazy uvádí Jihočeské divadlo v italském originále v hudebním nastudování Maria De Rose a režii Tomáše Ondřeje Pilaře.

Fotogalerie

„Diváci se mohou těšit na sólisty, jimž tleskaly věhlasné operní domy, ale i newyorská Carnegie Hall. Někteří z nich budou mít před otáčivým hledištěm svou pěveckou premiéru,“ uvedla Lenka Cimlová Ostrá z marketingu Jihočeského divadla.

V titulní úloze se představí sopranistky Anastasiya Roytman (USA) nebo Iveta Jiříková, Liu ztvární Ilona Mataradze (Španělsko) či Ivana Rusko, prince Kalafa tenorista Igor Stroin (Ukrajina) nebo Paolo Lardizzone (Itálie).

Autorem scénografie je Jan Polívka, barvitých čínských kostýmů Aleš Valášek a choreografie se ujal baletní mistr Sergej Škalikov. Dětský pěvecký sbor posílí Jitřenka, rozšířený je i operní sbor.

Vstupenky jsou ještě k sehnání, stojí od 910 do 1 105 korun.

Autor: