Tři muži ubili známého, protože se nechtěl dělit o cigarety. Tělo zapálili

  8:46
Jihočeští kriminalisté obvinili z vraždy tři muže. V Českém Krumlově podle nich v závěru ledna brutálně ubili svého známého a tělo pak zapálili, aby svůj čin zamaskovali. Minimálně jeden z nich se k činu přiznal, při výsleších pak k motivu uvedli, že se jejich známý málo dělil o cigarety.

Ohořelé tělo našli u lávky strážníci. | foto: Policie ČR

Českokrumlovští strážníci zjistili minulý čtvrtek nad ránem požár v technické místnosti pilíře lávky přes Vltavu. Uvnitř následně objevili ohořelé lidské tělo.

Prostor užívali k přespání lidé bez domova, proto tam snadno mohlo dojít k neštěstí, například od zapálené svíčky. Tuto verzi však vyvrátila nařízená soudní pitva.

„Kriminalistům potvrdila známky cizího zavinění. Na těle oběti byly jasné známky útoku a značného násilí. Kriminalistům dalo také trochu práce zjistit totožnost mrtvého. Byl to čtyřiapadesátiletý muž z místní bezdomovecké komunity,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Kriminalisté začali pátrat po tom, s kým se stýkal, kdo ho navštěvoval, zda byl součástí nějaké party, kdo ho viděl, kdy a kde naposledy. Sítem několika desítek vyslýchaných neprošli tři muži. Zavražděného znali, často s ním popíjeli.

„Tak to bylo i v noci ze středy na čtvrtek minulý týden. Z popíjení se stala hádka, z hádky společné brutální napadení a pak myšlenka, že vraždu a stopy zahladí požárem,“ upřesnil mluvčí.

To jim ale nevyšlo. Všechny tři muže (ročníky narození 1986, 1991, 1996) kriminalisté obvinili z vraždy a poslali do vazby. Minimálně jeden z nich se k činu přiznal.

„Motivem hádky a následné vraždy bylo to, že se jejich známý málo dělil o cigarety a alkohol,“ doplnil Matzner.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: