U Písku se čelně srazilo auto s kamionem, dva lidé nehodu nepřežili

  18:02
Jihočeští policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu u Písku. Řidič vozidla Škoda Fabia tam přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího kamionu. V osobním voze zahynuli řidič a spolujezdec. Silnice číslo 29, která spojuje Písek a Tábor, je neprůjezdná.

U Písku řidič vozidla osobního auta přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího kamionu. (2. června 2023) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala kolem 16. hodiny na silnici mezi Podolím a Temešvárem.

„Řidič vozidla Škoda Fabia přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího kamionu,“ uvedli policisté na Twitteru.

Na místě zasahovala lékařská posádka z Milevska a vrtulník. „Dvě osoby zůstaly v osobním voze po nárazu zaklíněné. Jejich zranění byla natolik vážná, že jim podlehly ještě před příjezdem záchranářů a lékařka mohla pouze konstatovat smrt. Na místo byl povolán koroner,“ napsala Zuzana Fajtlová, mluvčí jihočeských záchranářů.

Silnice bude obousměrně uzavřena minimálně do 21 hodin.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: