Po čelním střetu na jihočeském tahu zemřel řidič, druhého odvezl vrtulník

  17:38
Smrtí jednoho z řidičů skončila odpolední srážka dvou osobních aut nedaleko obce Záhoří na Písecku. I přes snahu záchranářů jeden z řidičů následkům svých zranění podlehl na místě, druhého přepravil vrtulník do českobudějovické nemocnice.

Dopravní nehoda se stala kolem 15. hodiny na hlavním tahu mezi Pískem a Táborem.

„Jednadvacetiletý řidič jel ve voze Volkswagen Touran od Tábora a zatím z neznámého důvodu vjel do protisměru, kde se srazil s vozem Volkswagen Golf, který řídil 58letý muž,“ přiblížila mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Mladší z řidičů zůstal zaklíněný v autě a po vyproštění a poskytnutí nezbytné péče ho vrtulník záchranářů transportoval do českobudějovické nemocnice.

„Druhý muž utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl ještě před příjezdem záchranářů,“ uvedla mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová.

Prvotní zjištění nenaznačují, že by příčinou nehody měla být vysoká rychlost, policie proto prověřuje i další možnosti.

Silnice byla po nehodě v úseku zcela uzavřena s předpokladem minimálně do 18 hodin. Objízdné trasy vedou od Písku přes Zvíkovské Podhradí a od Tábora přes Jamný.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: