Na jihu Čech se utopily dvě děti. Jedno v rybníku, druhé v jezírku u domu

  10:50
Dvě děti zemřely minulý týden na jihu Čech na následky tonutí. Jedno se topilo v obecním rybníku na Prachaticku, druhé v jezírku u rodinného domu na Českokrumlovsku.

Oba nesouvisející případy se odehrály v úterý, policisté nyní o tragédiích informovali na svém webu. V obou případech přepravil děti vrtulník do nemocnice, kde po několika dnech zemřely.

„S ohledem na rodiny a věk poškozených nebudeme události více komentovat. Apelujeme na širokou veřejnost, aby každý, kdo především v letních měsících využívá ke koupání přírodní koupaliště či jezírka a bazény u rodinných domů, byl dostatečně obezřetný,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Podobný případ se stal v neděli odpoledne v Jincích na Příbramsku, kde se při koupání v biotopu topila pětiletá dívka. Záchranářům se ji podařilo oživit a vrtulník ji převezl do nemocnice.

Krausová upozornila, že děti jsou v letních měsících velice ohroženou skupinou.

„Ať už z pohledu úrazů při sportech, tak právě při koupání, kdy mohou přecenit své síly, vzdálit se rodičům bez povšimnutí či zapomenout plovací vestu a jiné pomůcky. Apelujeme na rodiče a příbuzné, aby nespouštěli zvláště malé děti z očí, pokud se pohybují ve vodě nebo v její blízkosti,“ zmínila Krausová.

Okolnostmi neštěstí se policisté dále zabývají.

Autor: