Pod skupinou dětí se propadla hotelová terasa, padaly z třímetrové výšky

  14:56,  aktualizováno  16:33
Na Strakonicku se v úterý navečer zranilo patnáct dětí z Prahy, které tam tráví prázdniny. Prolomila se pod nimi terasa hotelu. Žádné dítě nemá vážné zranění. Zdravotníci je ošetřili a převezli do nemocnic.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Podle policistů se nehoda stala vpodvečer v hotelu jednoho restauračního a rekreačního zařízení na Strakonicku, místo nechtějí upřesňovat.

„Prolomila se dřevěná podlaha, která je součástí hotelu. Na terase zrovna probíhala výstavka cizokrajných hudebních nástrojů, které si děti prohlížely. Během programu se trámy a prkna terasy prolomily a děti spadly z výšky přibližně tří metrů,“ popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Zraněné na místě ošetřili zdravotníci a rozvezli do nemocnic po celém kraji.

Sedm dětí převezli záchranáři do strakonické nemocnice, šest do nemocnice v Písku, dvě do českobudějovické nemocnice.

„Budou se propouštět buď dnes, nebo zítra, nic závažného tam není,“ řekla ČTK Iva Nováková, mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice.

Incident kriminalisté dál vyšetřují. „Rozsah zranění, příčina a okolnosti pádu dřevěné terasy jsou předmětem šetření. Události vyšetřují strakoničtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu spáchání obecné ohrožení z nedbalosti. Za to hrozí odnětí svobody až na dva roky či zákaz činnosti,“ dodala Jaromíra Nováková.

Autor: