Cestu k táborské zoo začnou stavět v červnu, hotová má být za tři měsíce

  9:26
Nová příjezdová cesta k Zoo Tábor, která stojí na okraji místní části Větrovy, přinese výrazné snížení ruchu v obci. Povede totiž mimo zastavěné území. Stavba, kterou podle dohody s městem Tábor zaplatí majitel zoologické zahrady, začne už v červnu. Podle předběžných odhadů má trvat tři měsíce.

Než turisté přijedou k hlavní bráně u Zoo Tábor, musí projet mezi domy v obci Větrovy. | foto: David Peltán, MAFRA

Zoo každý rok navštíví přes sto tisíc lidí. Jejich příjezd k areálu byl komplikací hlavně pro obyvatele nejbližšího okolí, což se nyní změní.

„Návštěvníci už nebudou jezdit pod okny jejich rodinných domů, ale dostanou se k nám po nové pohodlné cestě mimo zástavbu,“ ujišťuje ředitel zoo Evžen Korec.

Dodává, že silnice oproti požadované zpevněné podobě nakonec získá asfaltový povrch. Její vybudování umožnila nedávná změna územního plánu, která napomůže dalšímu rozvoji zahrady i budování nových výběhů pro zvířata.

„Začít stavět můžeme díky rychlému vyřízení stavebního povolení. Všechna vyjádření a rozhodnutí jsme získali v nejkratším možném čase. Za tento konstruktivní přístup chci vedení města a jeho úředníkům poděkovat,“ cení si Korec.

Fakt, že cesta vznikne už letos, vyzdvihl i starosta Tábora Štěpán Pavlík. „Jsme rádi, že se silnici, která povede podél lesa, podaří vybudovat už v tomto roce. Oceňujeme také, že ji vedení zoo postaví na své náklady. Považujeme zahradu za důležitý cíl cestovního ruchu. Věříme, že vybudování nové trasy odstraní problémy obyvatel Větrov, které trápí intenzivní automobilová doprava v obci,“ doplňuje starosta.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.