Na sídlišti je opilá mládež, stěžoval si oznamovatel. Zmátlo ho natáčení seriálu

  9:00
Stížnost na podnapilou mládež vyrazili řešit v neděli večer táborští strážníci. Na místě zjistili, že je oznamovatel poslal k natáčení seriálu Ratolesti, v němž se filmaři zabývají problémy výchovy a vzdělávání.

Filmaři obsadili náměstí Mikuláše z Husi v Táboře. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Operační středisko Městské policie v Táboře přijalo v neděli ve 21.40 hodin oznámení, že se na Pražském sídlišti pohybuje podnapilá mládež. Na místo okamžitě vyrazila pohotovostní hlídka, aby tuto informaci prověřila.

„Strážníci však zjistili, že údajnými opilými nezletilci jsou dětští herci pod přísným dohledem filmařů České televize, která v lokalitě pokračuje v natáčení seriálu Ratolesti,“ popsal na Facebooku táborských strážníků zástupce velitele Pavel Šimek.

Zároveň dodal, že přestože se jednalo o planý poplach, jsou strážníci rádi, že obyvatelé města nejsou ke svému okolí lhostejní a neváhají je informovat o nepravostech, kterých si všimnou.

Filmový štáb České televize obsadil ulice Tábora kvůli natáčení nového seriálu Ratolesti. Ten má tematicky navázat na populární seriál Ochránce, který byl inspirovaný skutečnými příběhy a sledoval případy řešené školským ombudsmanem Alešem Pelánem v podání Lukáše Vaculíka.

Svou roli v seriálu sehraje i samotný Tábor, kterému tvůrci příběh napsali téměř na míru. Natáčení je rozdělené na dvě etapy a potrvá až do konce listopadu. Samotné vysílání je plánované na podzim 2025.