V Táboře zavřeli plavecký bazén, druhá etapa rekonstrukce potrvá pět měsíců

  14:32
Pět měsíců zůstane zavřený plavecký bazén v Táboře. Druhá etapa modernizace začne ve středu, ale kvůli předání staveniště do něj návštěvníky nepustili už minulý týden. Rekonstrukce bude stát téměř 47 milionů korun.

Součástí druhé etapy je rekonstrukce 25metrového bazénu, ochozů, prosklené fasády, podhledů a technologií. | foto: Město Tábor

Většinu nákladů pokryje Národní sportovní agentura (NSA). Radnice od ní získala dotaci 32,3 milionu, zbytek doplatí.

„Opravu jsme plánovali už dlouho. Tím, že jsme uspěli s dotací, výrazně pomůžeme městskému rozpočtu,“ poznamenal starosta Štěpán Pavlík.

Součástí druhé etapy je rekonstrukce 25metrového bazénu, ochozů, prosklené fasády, podhledů a technologií. Uzavření omezí tréninky klubu plavců, vodního póla, plavecké školy, akvabel, vodní záchranné služby nebo triatlonového týmu.

Zimní stadion, bazén či sportovní hala, jihočeská města investují do sportu

„Uvědomujeme si, že odstávka zkomplikuje život sportovním klubům, které se bez bazénu neobejdou. Proto jsme v radě města schválili klubům, které využívají ke své činnosti plavecký stadion, financování nájmů a dopravy do náhradních sportovišť formou individuální dotace,“ dodala místostarostka Lenka Horejsková.

Tábor se na dotaci od NSA stoprocentně nespoléhal. Radní dopředu rozhodli, že se důležité úpravy provedou letos i bez dotace, protože jde o nejnavštěvovanější zařízení ve městě s 250 tisíci návštěvníky ročně.

Plavecký stadion má za sebou první etapu rekonstrukce, ukončenou v roce 2019. Tehdy opravy za 125 milionů korun přinesly proměnu vstupní haly, šaten, opravu dětské části včetně jejího rozšíření o dvě nová brouzdaliště a nové wellness centrum s otevřenou terasou.

Odstávka vnitřního bazénu je plánovaná do 15. října s tím, že po všech zkouškách se s jeho otevřením počítá od 1. listopadu.

Autor: