Mourka někdo zastřelil, o kočky přišli i sousedé. Obec chce zasáhnout

  13:02
Obyvatelé Litvínovic u Českých Budějovic se obávají o své domácí mazlíčky. Už delší dobu tam totiž pravděpodobně někdo střílí kočky. Zatím poslední případ se stal tento týden, zahynul při něm roční kocour Mourek.

Kocour Mourek. | foto: Lucie Zemanová

Lucie Zemanová z Litvínovic viděla svého kocoura naposledy živého v úterý. „To jsem ho pouštěla večer ven. Ráno ho pak našla sousedka zastřeleného na své zahradě,“ popisuje Zemanová.

Z události je hodně otřesená, protože kocour byl také mazlíček jejího malého syna a jen těžko mu vysvětluje, co se stalo. Není si jistá, kde Mourka zastřelili.

„On byl hodně domácí typ, moc daleko od domu nikdy nechodil, takže to muselo být někde poblíž. Když šel soused ráno ve čtvrt na sedm do práce, kocour na jejich zahradě ještě nebyl, když šla sousedka v sedm, už tam ležel,“ uvádí Zemanová.

V Litvínovicích to není první případ tohoto druhu. Sousedé mladé ženy měli také několik koček. Dnes už nemají ani jednu a další si pořizovat raději nechtějí s ohledem na své děti, které ztráty těžce nesly. Dvě kočky totiž nečekaně zmizely a jednu z nich před tím také nalezli postřelenou. Podařilo se ji sice zachránit, ale po čase ji nejspíš někdo stejně zabil.

„Zjistili jsme, že kočky někdo střílí z velké blízkosti pravděpodobně vzduchovkou. Jinak ale nemáme žádné další stopy ani podezření,“ říká Zemanová.

Chystá se obrátit na policii a spojila se už také s místostarostou obce Martinem Králem. I ten chce podniknout několik preventivních kroků.

„Dáme upozornění na facebookové a internetové stránky obce. Také uděláme nějaký leták, který bychom dali do schránek v dané lokalitě, kde k incidentu došlo. Třeba se pak přihlásí více lidí, že se jim něco podobného stalo. Budeme to monitorovat. Víc prozatím asi udělat nemůžeme,“ uvedl místostarosta Král.

Autor: