Řidič srazil na přechodu dva školáky a ujel. Pátrá po něm policie

  15:54
Policisté hledají svědky události ze čtvrtka 21. března v Lišově na Budějovicku. Řidič neznámého vozidla srazil na přechodu dva školáky. Ujel, aniž by se přesvědčil, zda jsou v pořádku. Děti vyvázly bez zranění, přesto měl šofér zastavit.

Nehoda se stala na třídě 5. května, která prochází celým Lišovem. Projíždějí po ní auta mířící z Českých Budějovic na Jindřichův Hradec. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v době mezi 15:15 a 15:30. Dosud neznámý řidič jel po třídě 5. května ve směru od ulice Nová k náměstí Míru.

„Zřejmě se nevěnoval řízení a na vyznačeném přechodu pro chodce v blízkosti domu číslo 33/157 srazil dva školáky. Poté z místa ujel. Přitom na přechod upozorňují i blikající světla,“ konstatoval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Dětem se nic nestalo, proto nebylo nutné volat záchranáře. Řidič přesto musel vidět, že do dětí narazil.

Policisty o nehodě informovala matka jednoho ze školáků až zhruba po dvou hodinách. Ti nyní pátrají po řidiči, který ji způsobil, a hledají i svědky.

„Pokud někdo z projíždějících šoférů nahrál průběh nehody na svou palubní kameru, ať kontaktuje kolegu Miroslava Hrušku na čísle 974 226 588. Nebo může volat na linku 158,“ upřesnil mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Třídou 5. května, která prochází celým Lišovem, projede každý den přes deset tisíc aut. Přetíná ji několik přechodů, na kterých už se stala řada střetů s chodci. Proto místní dlouho volali po stavbě obchvatu. Ten už se staví, hotový má být už příští rok.

23. června 2023

Autor: