Řidič dopadený v Písku střílel i na cisternu, policie hledá další poškozené

  13:40
Pětatřicetiletý řidič BMW, který ve středu střílel na předjíždějící škodovku, použil ve stejný den zbraň i jinde. Několikrát zasáhl také cisternu. Policie nevylučuje, že poškozených lidí může být víc.

Jihočeští policisté zadrželi muže, který střílel na automobil u Krsic na Písecku. (15. ledna 2020) | foto: Policie ČR

„Při vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že muž nestřílel jenom po osobním autě, ale na území Jihočeského kraje zasáhl několika výstřely ještě další vozidlo, a to nákladní cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely naštěstí zasáhly pouze vrchní plášť cisterny,“ oznámila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Fotogalerie

Celý případ převzala středočeská policie, protože se ukázalo, že po škodovce muž střílel ještě v katastru obce Zalužany před hranicí s Jihočeským krajem.

Kriminalisté zahájili řidičovo trestní stíhání za pokus o vraždu více lidí. Kromě toho je kvůli střelbě na cisternu obviněný také z obecného ohrožení. 

Mužovu zbraň policie zatím nenašla. Do akce se dnes pouští policejní potápěči z jihočeské zásahové jednotky, kteří ji budou hledat v Otavě.

„Kriminalisté budou dnes také pravděpodobně navrhovat vazbu obviněného muže, a to z důvodu, aby se nevyhýbal trestnímu stíhání a případně svou trestnou činnost neopakoval,“ sdělila Suchánková. O vazbě rozhodne Okresní soud v Příbrami.

Není vyloučeno, že muž střílel i jinde. Proto policie žádá veřejnost o spolupráci. 

„Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5. a 10. hodinou mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má poškozené vozidlo od střelné zbraně, ať své informace sdělí policistům na lince 158,“ dodala Suchánková. 

Muže policie dopadla ve středu v Písku po rozsáhlé celokrajské akci. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. 

Autor: