Pomohl zachránit ženu, která se chtěla zabít. Byla od něj 440 kilometrů

  10:00
Dramatické okamžiky prožil v pondělí muž z Prachatic, kterému přišla SMS od jeho známé ze Slovenska, která se rozhodla spáchat sebevraždu. V tu chvíli ho od ní dělilo 440 kilometrů. Muž kontaktoval české policisty, kteří se spojili s kolegy v zahraničí a během 20 minut dokázali ženu zachránit.

Pan Stanislav volal policistům v pondělí odpoledne, když mu přišla SMS s textem: „Sbohom, nezvládám ďalej žiť!“. To nebral na lehkou váhu, protože věděl, že rodinu jeho známé postihla tragédie.

Byl ale od ní více než 400 kilometrů, jelikož žena bydlí nedaleko slovenského města Zvolen. Obrátil se proto na policii. Členové operačního střediska reagovali rychle.

„Rozdělili se úkoly. Pan Stanislav znal sice adresu ženy, ale nebylo jisté, zda je vůbec v místě bydliště. Policisté tedy prověřovali a zjišťovali její aktuální místo pobytu, další kontaktovali slovenské policisty a také mezinárodní společné centrum Hodonín - Holíč. V pohotovosti byla slovenská záchranná zdravotnická služba,“ popsal akci policejní mluvčí Jiří Matzner.

Žena mezitím nebrala telefon, v domě měla být navíc její matka, která se ale nemůže hýbat. Nakonec se ženě pan Stanislav dovolal a policistům řekl, že pravděpodobně ztrácí vědomí a přestává mluvit.

„Policisté požádali slovenské kolegy, ať se záchrannou službou vniknou do domu i s rizikem, že tam žena nemusí být. Naštěstí ji našli a zachránili v posledních minutách, k sebevraždě použila léky. Velké poděkování tak patří panu Stanislavovi, který situaci nepodcenil,“ uzavřel Matzner s tím, že ženu se podařilo najít dvacet minut od přijetí oznámení.

Autor: