Řidič srazil na silnici chodce a ujel, muž na místě zemřel

  13:12
Kriminalisté z Českých Budějovic vyšetřují tragickou nehodu, která se stala v neděli před půlnocí na okraji obce Nedabyle na Českobudějovicku. Řidič, po kterém nyní pátrají, tam srazil muže a od nehody ujel. Policie žádá případné svědky o pomoc.

Nehoda se stala na okraji Nedabyle na Českobudějovicku. | foto: Policie ČR

První informaci obdrželi dopravní policisté. Ti po příjezdu na místo nalezli uprostřed vozovky ležícího muže, který utrpěl těžké zranění hlavy a nejevil známky života.

Posléze zjistili, že se nehoda stala v době od nedělních 23:30 do 23:45 hodin. Bylo to mezi prvními domy a železničním přejezdem v obci Nedabyle. 

„Řidič vozidla v mírné levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a srazil muže. Způsobil mu devastující zranění hlavy a poté z místa ujel,“ potvrdil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kriminalisté v této souvislosti žádají případné svědky, kteří v uvedenou dobu místem projížděli a mohli si všimnout vozidla či chodce, či měli nahraný záznam na auto kamerách, aby se ozvali na telefon 974 226 460, případně na linku 158.

Policisté prozatím neznají ani totožnost sraženého mladého muže.

Autor: