Při tragickém střetu s kamionem vyletěl z fabie motor, její řidič zemřel

  16:58,  aktualizováno  17:57
Vážná nehoda se stala odpoledne u Velešína na Českokrumlovsku. Řidič osobního auta se tam střetl s kamionem a na místě zemřel. Hlavní tah z Českých Budějovic na rakouské hranice byl několik hodin zavřený.

Řidič škodovky zemřel. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. | foto: ZZS Jihočeského kraje

Nehoda se stala ve tři hodiny odpoledne na silnici první třídy I/3. „Z dosud nezjištěných příčin měl řidič osobního vozidla přejet do protisměru,“ upřesnila policejní mluvčí Martina Joklová. Tam jel ale v tu chvíli kamion, a tak se obě auta srazila.

„K nehodě jsme okamžitě vyslali dvě pozemní posádky z Českého Krumlova a vrtulník. Řidič osobního auta byl při příjezdu záchranářů v bezvědomí a došlo u něj k selhání životních funkcí,“ popsala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Zdravotníci se jej pokoušeli oživovat, ale i přes veškeré úsilí se to nepovedlo. „Předpokládaná příčina nehody byla zdravotní indispozice řidiče a k selhání životních funkcí došlo ještě před nehodou, která pravděpodobně nebyla příčinou úmrtí,“ doplnila Fajtlová.

Policie odkláněla dopravu přes Český Krumlov.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: