Služební pes celníků vyčmuchal v autě drogy, schované byly i pod ruční brzdou

  11:36
Jihočeští celníci zastavili na dálnici D3 osobní auto se čtyřmi lidmi. Když do něj pustili služebního psa, odhalil dvě místa, kde byly ukryté drogy. Případ si převzali kriminalisté.

Pracovníci oddělení Mobilního dohledu Celního úřadu pro Jihočeský kraj při běžné kontrole zaměřené na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu si na dálnici D3 ve směru na České Budějovice vytipovali modrou Škodu Fabia s českou SPZ. Jeli v ní tři muži a jedna žena.

Kromě kontroly dokladů prověřili se služebním psem i interiér vozidla a zavazadel. „Pes Button označil mezi sedadlem spolujezdce a pravými předními dveřmi černou tašku, ve které bylo 20 gramů pervitinu,“ popsal mluvčí jihočeských celníků Radek Kréda.

Pes se ale dál zajímal o okolí ruční brzdy a místo označil. Pod plastovým krytem ruční brzdy se skrýval plastový sáček s 800 gramy efedrinu.

Tím pro posádku vozidla další jízda skončila. Jihočeští celníci případ předali českobudějovickým kriminalistům, které na místo přizvali.

„Kromě nalezených drog pracovníci celního úřadu u dvou členů posádky zjistili nedoplatky na pokutách ve výši tisíc a 500 korun, oba je na místě uhradili,“ dodal Kréda.

Autor: