Šestnáctiletá opilá dívka ležela v podloubí, tvrdila, že jí je osmnáct

  17:44
K opilé dívce vyjížděli v sobotu českobudějovičtí strážníci. Nebyla schopna pohybu a hlídce tvrdila, že je jí osmnáct. Občanský průkaz odhalil její lež. Bylo jí šestnáct. Skončila v péči lékařů.

V podloubí leží opilá dívka. Sice dýchá, ale nejde probudit. Tento hovor přijalo v sobotu ráno operační středisko městské policie v Českých Budějovicích.

Oznamovatelka volala v sobotu krátce před půl třetí ráno. Uvedla, že dívka leží v Krajinské ulici v centru. Na místo vyrazila hlídka strážníků.

„Po několik minutách se ji podařilo probrat. Byla dezorientovaná, nebyla schopna samostatného pohybu a velice špatně artikulovala. Na první pohled bylo zjevné, že byla pod vlivem alkoholu,“ popsal mluvčí městské policie David Štýfal.

Dívka se strážníkům pokoušela namluvit, že je jí osmnáct let. Datum narození uvedený v občanském průkazu však ukazoval něco jiného. Bylo jí teprve šestnáct.

„Strážníci se ji pokusili podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol. Ani po několikátém opakovaní nedokázala provést test správně a hodnotu alkoholu v dechu se na místě zjistit nepodařilo,“ doplnil Štýfal.

Strážníci přivolali posádku záchranné služby, která si dívku převzala do další péče. Událost předají jako podnět k dalšímu šetření na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu.

Autor: