Senior na elektrokole vyvrátil závoru u nemocnice a ujel. Pátrá po něm policie

  12:58
Budějovičtí policisté řeší neobvyklý případ. Na konci minulého týdne senior na elektrokole narazil do závory na parkovišti u nemocnice. Tu poškodil a následně ještě pár minut na parkovišti pobyl. Záhy ujel. Policie po něm pátrá.

Muž na elektrokole poškodil závoru u budějovické nemocnice, pak ujel. Hledá ho policie. | foto: PČR

Neznámý cyklista mířil minulý pátek po 15. hodině z ulice Boženy Němcové směrem k hlavnímu parkovišti u budějovické nemocnice. Před ním jelo osobní auto, které po zvednutí závory projelo. Cyklista to však nestihl, do závory narazil, čímž ji vyvrátil.

„Pak se na parkovišti ještě pár minut zdržel. Následně bez zranění odjel výjezdem znovu do ulice Boženy Němcové,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Policisté identitu muže neznají, a tak žádají o spolupráci veřejnost. Pokud by cyklistu někdo poznal, ať to ohlásí na linku 158. Stejně tak vyzývají muže, aby se sám přihlásil.

Podle popisu policie by muž měl být ve věku 65-75 let, má šedivé prořídlé vlasy, na sobě měl černou bundu s kapucí, riflové kalhoty, na nohou černé tenisky s bílými tkaničkami a výrazným bílým logem na boku. Využíval černé jízdní elektrokolo značky Crussis s odpruženou přední vidlicí, s výrazným zadním nosičem a bočním stojanem na levé straně kola.

28. září 2023

Autor: