Vandal poničil autem fotbalové hřiště, do brázd nasypal písek a osení

  9:04
Nečekané komplikace postihly rudolfovské fotbalisty hrající jihočeský krajský přebor. Na hřiště jim vjel řidič s autem a poničil trávník. Škody jsou přibližně 30 tisíc korun, ale budou pravděpodobně ještě vyšší. Policie po pachateli pátrá. Vedení klubu tuší, kdo za vandalismem stojí.

Trávník někdo poničil v noci na pondělí .

Pak se v něm možná hnulo svědomí a snažil se své počínání napravit. Dopoledne rýhy po kolech zaházel pískem a osivem. Kvalitu trávníku ale příliš nezlepšil a škody spíše navýšil.

Poničenou hrací plochu bude nyní nutné odborně opravit.

„Už teď je jasné, že budeme muset sáhnout k travnímu štěpu. To znamená, že poškozený úsek vyřízneme a nahradíme jej zdravým kusem trávníku,“ uvedl správce hřiště v Rudolfově Miroslav Šedivý. Stopy po automobilu měří na hrací ploše 27 metrů.

Událost nápadně připomíná loňský incident v Lomu, kde muž podobným způsobem zničil místní trávník. Škody tam vyšplhaly až na 120 tisíc korun.

Fotogalerie

„V našem případě můžeme mluvit zatím o částce třicet tisíc korun, neodborným osetím poškozených ploch ale očekáváme další problémy. Na jaře nám zde pravděpodobně poroste nějaký plevel,“ vysvětlil Šedivý.

Policie zatím pachatele nedopadla, vedení klubu ale má tip, kdo by za incidentem mohl stát.

„V klubu jsme na začátku roku změnili koncepci práce a to se asi některým lidem od nás z týmu nelíbí,“ popsal situaci Šedivý, podle něhož lze vandalismus považovat za útok na snahy o výchovné vedení klubu, které má přednost nad sportovními výsledky.