iDNES.cz

V autě měla plno, tak vzala švagra do kufru. Nedostal by se domů, kála se řidička

  13:38
Pouze jedno osobní auto využila šestičlenná partička k noční cestě z večírku. Na jednoho ze skupiny však místo na sedačce nezbylo, a tak skončil v kufru. Přestupku si všiml operátor městského kamerového v Budějovicích a vyslal za vozem hlídku strážníků. Řidičce i pasažérovi z kufru hrozí pokuta od dvou do pěti tisíc korun.

Budějovičtí strážníci zastavili auto, v němž jeden z pasažérů cestoval v kufru. | foto: MP České Budějovice

K incidentu došlo v neděli ve tři hodiny ráno na Mariánském náměstí v krajském městě. Šest lidí tam chtělo nastoupit do osobního vozu.

„Podle jednoduchých počtů však bylo pasažérů víc než sedadel. A tak jeden z nich využil pro svou přepravu zavazadlového prostoru. Když za ním řidička zabouchla dveře kufru, nastartovala a odjela,“ popsala mluvčí budějovických strážníků Věra Školková.

Operátor městského kamerového mezitím vyslal na místo hlídku strážníků, která vozidlo o několik ulic dál dostihla. Strážníci se od čtyřiadvacetileté řidičky dozvěděli, že svého švagra nechtěla ponechat na místě bez možnosti dopravy domů, a tak využila k jeho přepravě zavazadlový prostor.

„Dechová zkouška na alkohol u řidičky ukázala negativní výsledek. Šestý pasažér však musel zvolit náhradní dopravu,“ upřesnila Školková.

Za přestupek podle zákona o provozu na pozemních komunikacích navíc hrozí řidičce i devětadvacetiletému spolujezdci pokuta od dvou do pěti tisíc korun. Případem se bude zabývat příslušný správní orgán.

Autor:
zpět na článek