Řidička najela do pořadatelů půlmaratonu v Budějovicích, jednu ženu zranila

  16:48
Řidička terénního vozu najela v sobotu v Českých Budějovicích do skupinky lidí, kteří se jako dobrovolníci podíleli na organizaci běžeckých závodů, které vrcholily půlmaratonem. Jednu mladou ženu zranila. Policisté nyní hledají svědky incidentu.

Řidička najela do skupinky lidí, kteří se podíleli na organizaci půlmaratonu v Budějovicích. | foto: Policie ČR

České Budějovice patřily v sobotu půlmaratonu. Kvůli tomu byly některé ulice zavřené pro dopravu, aby jimi mohli proběhnout závodníci.

Na ohraničených prostorech krátkodobého zákazu vjezdu stáli dobrovolníci z řad pořadatelské služby, kteří pomáhali s usměrňováním dopravy.

„V 18.40 hodin v ulici Skuherského, mezi ulicemi Jeremiášova a Nádražní, řidička osobního vozidla tovární značky Toyota FJ Cruiser šedé barvy zřejmě nedokázala pochopit, že místem neprojede. Nerespektovala dopravní značení a najela do skupinky osob. Jedna mladá žena utrpěla zranění dolní končetiny, se kterým ji záchranáři převezli do nemocnice,“ popsal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Policisté na případu pracují a žádají případné svědky, aby zavolali na číslo 974 226 588 nebo na linku 158.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: