iDNES.cz

Řidič vyběhl do protisměru zachraňovat kachnu, havarovala kvůli tomu tři auta

  16:08
Ve středu ráno vyrazili policisté k dopravní nehodě s opravdu nezvyklou příčinu. Srážku tří aut na Českobudějovicku zapříčinil odchyt kachny, k němuž se za plného provozu odhodlal jeden z projíždějících motoristů. Zvíře vyvázlo bez újmy, řidiči z nabouraných vozů mají lehká zranění a způsobená škoda přesáhla půl milionu korun.

Kvůli záchraně kachny z vozovky havarovaly na silnici mezi Češnovicemi a Netolicemi tři auta. | foto: Policie ČR

K nehodě došlo v ranních hodinách na silnici druhé třídy v katastru obce Břehov na Českobudějovicku. Řidič dodávky jedoucí ve směru do krajského města zpozoroval na silnici pobíhat kachnu a rozhodl se ji zachránit. Při záchraně však nedbal silničního provozu a zkřížil cestu protijedoucím vozům.

„Řidič osobního automobilu jedoucí od Českých Budějovic musel kvůli řidiči pobíhajícímu po vozovce prudce zastavit, aby ho nesrazil. Kvůli tomu do něj ale zezadu narazila dodávka jedoucí těsně za ním,“ popsal nezvyklé okolnosti nehody mluvčí jihočeské policie Miroslav Šupík.

Tím však smůla pro řidiče osobního auta zdaleka neskončila. Narazila do něj ještě druhá dodávka, která taktéž jela v jeho závěsu a snažila se nehodě vyhnout. Na místo dorazili i záchranáři, kteří ošetřili tři lidi s lehkými zraněními.

Jediným nezraněným tak zůstal samotný kachní záchranář, který krátce po kolizi tří aut z místa nehody odjel. „Ačkoliv to tak nevypadá, pravděpodobně to nebude on, kdo nese na nehodě vinu, ale řidič první havarované dodávky, který nedodržel bezpečný odstup od osobního automobilu,“ doplnil Šupík.

Řidiči z havarovaných vozů se po nehodě podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Způsobenou škodu policisté předběžně vyčíslili na 600 tisíc korun.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek