Auto po smyku udělalo dva přemety, nepřipoutaný opilý řidič z něj vypadl

  15:32
Vážná nehoda se stala v neděli dopoledne na Českobudějovicku. Řidič neudržel své SUV na silnici a po smyku skončil v příkopu, kde se vůz několikrát přetočil přes bok. Nepřipoutaný šofér z něj vypadl. V nemocnici rozbor krve ukázal, že řídil opilý.

Auto skončilo v příkopu, řidič z něj vypadl na vozovku. | foto: Policie ČR

Padesátiletý šofér mířil v neděli po 10. hodině s vozidlem značky Hyundai po silnici II/155 ve směru od obce Vrcov na Borovany.

„Protože neměl plnou kontrolu nad svým vozidlem, najel na krajnici při pravém okraji komunikace. Poté strhl řízení směrem ke středu silnice, dostal smyk a najel opět vpravo, kde se vůz v příkopu minimálně dvakrát přetočil přes bok,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Auto zůstalo na boku v náletových křovinách při pravém okraji komunikace. Řidič nebyl připoutaný bezpečnostním pásem, proto při přetáčení z vozidla vypadl a zůstal ležet zraněný na komunikaci. Následně byl převezen do nemocnice.

U řidiče nebylo možné na místě nehody provést dechovou zkoušku, nicméně z něj byl cítit velmi silný zápach alkoholu. Podle rozboru krve byla následně zjištěna hodnota 2,49 promile alkoholu.

„Případem se zabývají policisté z českobudějovického dopravního inspektorátu. Muže podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů by měl stanout před soudem,“ doplnila Schwarzová a dodala, že nehodou byla způsobena škoda nejméně 120 tisíc korun.

Autor: