Řidič traktoru převrátil cisternu, ves zalila páchnoucí močůvka

  10:10
Na Jindřichohradecku se v úterý převrátil traktor s připojenou cisternou. Při nehodě se nikomu nic nestalo, z cisterny však vytekla převážená močůvka, kterou pak hasiči likvidovali několik hodin.

Nehoda se stala v úterý odpoledne v obci Dešná. | foto: HZS Jihočeského kraje

Nehoda se stala po 15. hodině v Dešné na Dačicku. Způsobil ji devětačtyřicetiletý řidič traktoru Class 5000 Xerion s připojenou cisternou plnou močůvky.

„Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy traktoru s přepravovaným kapalným nákladem. Ten změnil jízdní vlastnosti cisterny, která se převrátila,“ popsala jindřichohradecká policejní mluvčí Věra Mžiková.

Cisterna se převrátila na pravý bok a narazila do přilehlého chátrajícího domu, který je určený k demolici, takže na něm nevznikla žádná škoda.

Při nehodě se nikdo nezranil, požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. „Ale došlo k úniku přepravovaného nákladu nevábné vůně, který museli několik hodin likvidovat hasiči,“ doplnila Mžiková.

Hasiči povolali na místo svou cisternu, aby naředili uniklou kejdu, a jeřáb z jindřichohradecké stanice, jímž pak převrácenou cisternu vyprostili.

Celková vzniklá škoda byla vyčíslena do 100 tisíc korun. Řidič dostal na místě pokutu do dvou tisíc korun.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: