Z peněženky na střeše auta odlétávaly bankovky, poctivec je posbíral a odevzdal

  15:04
O velkém štěstí může mluvit řidič, který po natankování odjel z čerpací stanice s peněženkou na střeše. Poletující bankovky posbíral jeden poctivý nálezce, peněženku přivezl na policii další.

Františku Vastlovi poděkoval ředitel prachatické policie Pavel Bártík. | foto: Policie ČR

Dne 14. září projížděl František Vastl z Prachatic přes kruhový objezd na konci ulice Nebahovská v Prachaticích, když si všiml, že u výjezdu do Nádražní ulice létají vzduchem bankovky. Kolem nich projela další tři vozidla.

„Pan Vastl zapnul výstražná světla a zastavil, aby bankovky posbíral. Poté jel s penězi rovnou na policii, kde nález odevzdal. Až tam zjistil, že se jedná celkem o 6 500 korun,“ popsala prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Chvíli poté se na policii obrátil i další muž, že nalezl poblíž kruhového objezdu u ulice Nebahovská pánskou peněženku s osobními doklady a platební kartou.

Muž odjel bez tašky se sedmdesáti tisíci, nálezci peníze hned odevzdali

„Pro muže, který cennosti ztratil, bylo velkým překvapením, když mu to policisté zavolali. O tom, že peněženku u sebe nemá, v tu dobu totiž ještě nevěděl,“ uvedla mluvčí.

Rychle si ale uvědomil, že tankoval na čerpací stanici v ulici Nebahovská a peněženku si zřejmě položil na střechu auta, se kterým se pak rozjel směrem přes kruhový objezd na Staré Prachatice, a cestou ji musel setřást.

„Vzhledem k tomu, že se policisté s odevzdáváním cenností běžně nesetkávají, rozhodl se ředitel prachatické policie Pavel Bártík nálezci osobně poděkovat a předal mu děkovný list a drobný dárek,“ doplnila Joklová a dodala, že nálezce peněženky si přál zůstat v anonymitě.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: