Řidič na Táborsku srazil chodkyni a ujel, mladá žena na místě zemřela

  13:16
Kriminalisté obvinili muže, který svým vozem srazil čtyřiadvacetiletou chodkyni. Ta přecházela silnici v Opařenech na Táborsku. Řidič z místa ujel, žena na místě zemřela.

Místo určené k přecházení, kde se v Opařanech stala tragická nehoda. | foto: Policie ČR

Tragická nehoda se stala v pátek 15. prosince před 18. hodinou. Řidič jel ve svém voze Mercedes Benz ve směru od Bernartic na Tábor. Mladá žena šla se svou dcerou přes silnici v místě určeném k přecházení, které je označené značkou.

„Řidič přecházející ženu srazil a způsobil jí vážná zranění, kterým na místě podlehla. Z místa nehody ujel, aniž by cokoliv řešil,“ popsala táborská policejní mluvčí Lenka Pokorná. Dítěti se nic nestalo.

„U ženy došlo k bezvědomí a selhání životních funkcí. Záchranáři se ji pokoušeli desítky minut oživovat všemi dostupnými prostředky přednemocniční neodkladné péče, avšak navzdory jejich úsilí svým zraněním podlehla,“ upřesnila mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová a dodala, že záchranáři by chtěli poděkovat svědkům nehody, kteří jim pomáhali ve svaze o záchranu života.

Policisté okamžitě začali pátrat po řidiči bílého mercedesu. „Před osmou hodinou večerní obdrželi informaci od personálu zdravotnického zařízení, že se tam nachází muž, kterého patrně hledají v souvislosti s tragickou dopravní nehodou,“ uvedla Pokorná bez dalších podrobností, kde se zdravotnické zařízení nachází a proč do něj muž přijel.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Policisté vyrazili na místo a zjistili, že se jedná o hledaného řidiče, jímž je 25letý muž z Táborska. Dali mu dýchnout, test na alkohol byl negativní, stejně tak test na drogy.

V těchto dnech kriminalisté řidiče obvinili z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za uvedené delikty mu hrozí až osm let vězení.

„Policisté na případu nadále pracují. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme poskytovat více informací,“ uzavřela mluvčí.

6. prosince 2023

Autor: