Řidiči kamionu, který netrefil kruháč u sjezdu z D3, hrozí vězení

  16:52
Až tři roky vězení hrozí řidiči kamionu, který začátkem listopadu boural na kruhovém objezdu u sjezdu z dálnice D3 u Českých Budějovic, uvedla v neděli policie. Opakované testy prokázali, že řídil pod vlivem alkoholu. Sjezd u Hluboké nad Vltavou byl zablokovaný na pět hodin.

K nehodě došlo 5. listopadu nad ránem na sjezdu z dálnice D3 směrem z Prahy do Českých Budějovic. Kamion značky Scania s návěsem řídil pětapadesátiletý muž, který se při nehodě zranil.

Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní. Ukázala přes 2,2 promile alkoholu v dechu. Následovalo lékařské a toxikologické vyšetření, které potvrdilo hodnotu 2,53 g/kg ethylalkoholu.

Řidič nezvládl řízení a projel kruhový objezd v přímém směru a narazil do vyvýšeného středu a následně i do zatravněného svahu za kruhovým objezdem.

Při události vznikla škoda jak na kamionu, tak na objezdu i na svahu dálničního nájezdu. Policisté ji vyčíslili na 1,2 milionu korun.

„Českobudějovičtí dopravní policisté řidiče podezřívají ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla krajská mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.

Autor: