Řidič fabie vjel na dálnici D3 do protisměru, pátrá po něm policie

  12:24
Jihočeská policie pátrá po řidiči, který ve čtvrtek ujížděl v protisměru na dálnici D3. Než jej policisté stačili najít, ujel. Nehodu nezpůsobil, policisté ale chtějí, aby jim své počínání vysvětlil. O pomoc žádají i svědky a řidiče s kamerami v autech.

ilustrační snímek | foto: ČTK

Na stříbrnou Škodu Fabia v protisměru upozornilo hned několik svědků ve čtvrtek 22. srpna krátce po 19. hodině.

„Operační středisko linky 158 přijalo oznámení od tří řidičů jedoucích na přibližně 109. kilometru dálnice D3 ve směru z Tábora na České Budějovice,“ popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Řidiči uvedli, že proti nim v odstavném pruhu u krajních svodidel jede stříbrná fabia.

„Na uvedené místo a přilehlé nájezdy koridoru dálnice byly okamžitě vyslány policejní hlídky dálničního oddělení Chotoviny a obvodních oddělení Veselí nad Lužnicí a Soběslavi. V pohotovosti ke vzlétnutí byl rovněž připraven policejní vrtulník. I přes rychlý příjezd jej hlídky ale v koridoru dálnice již nezastihly,“ dodal Doubek. Podle něj se mu zřejmě podařilo z dálnice sjet či se na ní otočit.

Řidič naštěstí svojí nebezpečnou jízdou nezpůsobil žádnou nehodu ani jiné komplikace. I tak jej ale policisté hledají, aby jim své jednání vysvětlil.

„Vyzýváme ho, aby se přihlásil policistům dálničního oddělení Chotoviny a podal k události vysvětlení. Učinit tak může, nejlépe po telefonické domluvě na lince 974 238 710, na jejich služebně u sjezdu na 70. km dálnice D3 v katastru obce Chotoviny,“ doplnil Doubek.

Policisté také hledají svědky nebezpečné jízdy. „Vyzýváme každého, kdo v dané době úsekem D3 jižně od Veselí nad Lužnicí projížděl a mohl by k bližší identifikaci vozidla či jeho řidiče (např. díky záznamu na videokameře) přispět jakoukoliv další informací, aby ji předal dálničním policistům na výše uvedených kontaktech. Děkujeme,“ dodal policejní mluvčí.

Policisté připomínají, že kromě klasických zákazových značek by nově měly řidiče na možné sjetí do protisměru upozornit nové varovní značky STOP – PROTISMĚR. Ty jsou postupně na kritická místa usazovány.

Pokud se ale řidiči přes všechna varování do protisměru na dálnici dostanou, doporučuje policie řidičům zastavit u krajnice, zapnout varovné blinkry a s oblečenou reflexní vestou opustit vozidlo i koridor dálnice a zavolat linku číslo 158.

Autor: