Řidič troubil na muže uprostřed silnice, schytal ránu pěstí a výhrůžky nožem

  15:26
Rány pěstí a výhrůžek nožem se dočkal řidič, který v Českých Budějovicích zatroubil na muže uprostřed vozovky. Manželka napadeného si to nenechala líbit a útočníka pronásledovala. Násilník ji však napadl také.

Případ se odehrál na konci minulého týdne v ulici Milady Horákové na českobudějovickém sídlišti Máj. Hlídku městské policie přivolala manželka napadeného řidiče.

„Podle oznámení ženy napadl jejího manžela starší muž. Ten se údajně pohyboval uprostřed vozovky a odmítal nechat projet osobní vozidlo. Když na něj řidič vozu zatroubil, reakcí neukázněného chodce byl úder zavřenou pěstí do kapoty projíždějícího vozidla,“ popsala mluvčí budějovických strážníků Věra Školková.

Jakmile řidič z vozu vystoupil, agresivní muž na něj vytáhl nůž a začal mu vyhrožovat. „Následně ho udeřil zavřenou pěstí do obličeje. Po útoku se dal na útěk,“ dodala Školková

Žena se snažila agresora pronásledovat až do ulice N. Frýda, kde muž zašel do jednoho z vchodů panelového domu. „Muž si však na ženu počkal a fyzicky napadl také ji, s výhrůžkami ublížení na zdraví. Ženě se podařilo uniknout a přivolat pomoc,“ uvedla mluvčí.

Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku státní policie a předali jí všechny zjištěné informace. Policisté muže zakrátko dopadli a obvinili jej z výtržnictví.

Autor: