Recidivista s dívkou šel krást do firmy, ukrytou dvojici našel policejní pes

  10:10
Služební pes Miník našel v rozlehlém areálu jedné z českobudějovických firem zloděje, na které upozornil policisty pracovník ostrahy. Zadrženým mužem je pětatřicetiletý recidivista, s nímž byla jednadvacetiletá žena. Za pokus o krádež jim hrozí až dva roky vězení.

Minulé pondělí večer vyjeli dva policejní psovodi a další dvě hlídky k areálu firmy ve Slévárenské ulici, ostraha měla podezření, že se do budovy dostal zloděj.

„Po příjezdu na místo se hlídky rozdělily, aby zajistily prostor vně i uvnitř objektu. Jednalo se o rozsáhlý a nepřehledný areál, který bylo potřeba důsledně propátrat,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Psovod vyslal psa Miníka, aby našel schované lidi. Pes byl brzy úspěšný a štěkotem přivolal svého pána k jednomu z kancelářských boxů v hale.

Na výzvu policistů z něj vystoupili muž a žena doprovázení štěkajícím psem. „Lehni si na zem,“ hlasitě opakoval policista směrem k zadrženému. „Je to tu špinavý,“ bránil se pětatřicetiletý muž.

Je to známý recidivista z Českobudějovicka, který opakovaně páchá majetkovou trestnou činnost. Jednadvacetiletá žena z Prachaticka dosud trestaná nebyla.

„Případ si převzali policisté z obvodního oddělení Suché Vrbné, kteří dvojici podezřívají z trestného činu krádeže ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ doplnila Schwarzová.

Autor: