Muž chtěl pomoci své známé, agresoři ho zbili ve vaně a vzali mu mobil

  17:02
Dva muži násilím vnikli do bytu ženy v Prachaticích, jeden s nožem v ruce požadoval vrácení peněz a svých věcí. Když žena zavolala na pomoc známého, agresoři se na něj vrhli a zbili ho. Pak mu ukradli mobil. Útok ukončil až příjezd policistů. Oba agresoři skončili ve vazbě.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

K útoku došlo v úterý večer. Třiatřicetiletý muž z Budějovicka a jeho sedmadvacetiletý kumpán z Prachaticka vtrhli do bytu k ženě, kde dříve jeden z nich přebýval. Chtěl po ní, aby mu vrátila peníze a jeho věci. Svá slova umocňoval tím, že dělal rýhy nožem do zdí a rozřezal sedací soupravu.

Když vyděšená žena zavolala na pomoc svého známého, otočili svou agresi proti němu. „Muže napadli pěstmi a zatlačili do koupelny, přičemž po něm jeden ještě hodil nůž, který se zabodl do dveří,“ popsala prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Následovaly rány pěstí ve vaně, kam muže agresoři shodili. „Šlapali po něm a polévali ho různými prostředky, které v koupelně našli,“ informovala Joklová.

Když útok ustal, vyběhl napadený z bytu ven. Agresoři ho ale doběhli a pokračovali v útoku pěstmi a kopanci. Pak mu ještě ukradli mobil.

Další útok skončil až příjezdem prachatických policistů, které zavolali svědci události. Pachatelé utekli, svobody si ale dlouho neužili. Krátce nato je policisté zadrželi a skončili v cele.

„Dalším šetřením policisté zjistili, že této události přecházely ještě další útoky agresorů na dva muže, a to na jiných místech v Prachaticích. I ty fyzicky napadli, přičemž použili nůž, kterým jim způsobili přesně nespecifikovaná poranění,“ upřesnila Joklová.

Navíc vyšlo při vyšetřování případu najevo, že mladší z obviněných od srpna do září prodal minimálně ve třech případech jednomu člověku nejméně 0,3 gramů pervitinu.

Ve středu podali prachatičtí kriminalisté podnět na okresní státní zastupitelství pro vzetí obviněných do vazby. Soud podnět akceptoval a oba agresory do vazby poslal.

„Policisté muže obvinili ze zločinu vydírání, přečinu ublížení na zdraví, výtržnictví a porušování domovní svobody, spáchaných ve spolupachatelství,“ shrnula Joklová.