Na Prachaticku shořel statek, u požáru zasahovalo osm cisteren

  16:46
Plameny na střeše statku překvapily v úterý večer obyvatele obce Vitějovice na Prachaticku. Hasiči na místě zasahovali několik hodin, při požáru se nikdo nezranil. Škoda je předběžně vyčíslena na dva miliony korun.

Informaci o požáru přijali hasiči před půl šestou večer s tím, že z domu v obci šlehají plameny.

Na místo tak vyrazili profesionální hasiči z Prachatic a dobrovolníci z Vitějovic a Strunkovic nad Blanicí. Následně byl vyhlášen poplach pro dobrovolné hasiče obcí Lhenice, Netolice, Vrbice a Bavorov. Celkem se k ohni sjelo osm cisteren.

„Požár v době příjezdu hasičů ničil statek v plném rozsahu. Oheň zasáhl střechu, která se následně propadla. Hasiči tak ihned rozvinuli dopravní vedení vody a ve Vitějovicích zřídili čerpací stanoviště,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár, při kterém se nikdo nezranil, dostaly jednotky pod kontrolu po dvou hodinách. Poté musely místo ještě dohašovat a celá akce skončila hodinu po půlnoci.

„Na požářiště nastoupili vyšetřovatelé. Vzniklou škodu stanovili předběžně na dva miliony korun. Hodnota uchráněného majetku činí 500 tisíc. Příčina požáru je v šetření,“ dodala Matějů.

Autor: