Bili a vláčeli fotbalového fandu. Policie obvinila tři pořadatele z výtržnictví

  9:50
Kriminalisté z Českých Budějovic zahájili trestní stíhání tří členů bezpečnostní firmy, kteří na prvoligovém fotbalovém utkání mezi domácím Dynamem a Jabloncem, napadli hostujícího fanouška. Klub za to už dříve dostal pokutu 350 tisíc korun od disciplinární komise.

Útok pořadatelské služby na jabloneckého fanouška zachytil jeden z diváků. | foto: Twitter Fotbal Turist

Incident se stal vloni v dubnu na stadionu na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Podle dokumentu Dynama přijelo na zápas ze severu Čech v jednom autě sedm fanoušků (šest mužů, jedna žena), kteří se nejprve pokoušeli do sektoru hostů dostat bez placení s tvrzením, že jsou zaměstnanci hostujícího klubu. Až po vysvětlení od pokladních si zakoupili vstupenky.

Konflikt, ke kterému došlo o poločase, spustilo vytržení sedačky v sektoru hostů ještě během hry v první půli. Jeden z příznivců ze zmíněné skupiny se sedačku pokusil mrštit na trávník.

Po této výtržnosti pracovníci ochranky stadionu vyvedli ze sektoru tři příznivce Jablonce. Dva z nich zůstali mimo stadion, třetí podle kamerových záznamů Dynama „vyvolal konflikt s ochrankou a podařilo se mu vniknout zpět“.

Tentýž fanoušek následně fyzicky napadl obsluhu stánku s občerstvením a podněcoval střet s pořadateli. K tomu mezi hostujícími fandy a bezpečnostní agenturou došlo o pár minut později.

K mlácení a vláčení jednoho z příznivců Jablonce po zemi několika muži z ochranky, které bylo vidět na videích ze sociálních sítí a které rozpoutalo vlnu odsuzujících reakcí, vedlo dle analýzy klubových kamerových záznamů nakopnutí do rozkroku člena security hostujícím fanouškem.

„V poločase utkání, pravděpodobně při snaze uklidnit situaci, fyzicky napadli fanouška hostujícího klubu. Táhli ho po zemi a také udeřili pěstí do hlavy,“ vyjmenoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner a dodal, že incident se stal před dalšími diváky a na veřejně přístupném místě. Napadený muž vyhledal lékařské ošetření, třebaže vyvázl bez újmy na zdraví.

Účastníky nepřiměřeného zákroku vůči příznivcům Jablonce bezpečnostní agentura propustila. S trojicí kriminalisté z Českých Budějovic v lednu zahájili trestní stíhání. Podle dosavadního vyšetřování jsou obviněni z výtržnictví. Jejich trestní stíhání je vedené na svobodě.

Dynamo České Budějovice dostalo za chování ochranky pokutu 350 tisíc korun. „Nashromáždili jsme dostatečné důkazy k tomu, abychom mohli spolehlivě rekonstruovat veškeré události,“ uvedl vloni v květnu předseda Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace Richard Baček.

Autoři: ,