Policie obvinila muže z vraždy družky u Dačic, po činu se přiznal

  9:08,  aktualizováno  9:39
Krajští kriminalisté dnes obvinili z vraždy staršího muže. V domě u Dačič na Jindřichohradecku o víkendu zavraždil svoji družku. Po činu se sám přiznal policistům. Nyní čeká v policejní cele na rozhodnutí o vazbě.

Vražda se podle dostupných informací stala v sobotu večer. Poté, co muž družku zavraždil, odjel v neděli dopoledne sám na policejní služebnu, kde policistům vše popsal.

Ti pak ihned vyrazili na místo činu, kde se přiznání muže (ročník narození 1958) potvrdilo. „Za tragickou událostí jsou pravděpodobně osobní neshody,“ informoval jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Mužova družka byla o pět let mladší. Pachatel podle všeho doposud nikdy neměl problém se zákonem a jeho jednání bylo patrně zkratkovité. Na ženu zřejmě zaútočil nožem nebo podobným nástrojem, protože měla bodnořezná poranění, kterým nakonec podlehla.

Od začátku roku jihočeští kriminalisté řešili tři násilná úmrtí. V únoru obvinili z vraždy tři muže, kteří podle policie zabili v Českém Krumlově koncem ledna svého kamaráda a snažili se předstírat, že uhořel.

Na konci února pak policisté našli dva mrtvé po požáru chaty a auta na Písecku. Z vyšetřování vyplynulo, že to byla vražda a sebevražda. Muž zabil ženu a následně sebe a ještě předtím napadl jiného muže, jehož zranil.

Minulý týden policie obvinila z pokusu o vraždu ženu z Vimperku na Prachaticku. Napadená seniorka útok přežila.

Autoři: ,