Řidič ujel bez placení od pumpy, zastavily ho až prostřelené pneumatiky

  16:26
Z čerpací stanice v Plané nad Lužnicí ujel ve středu ráno bez zaplacení řidič s vozem Jeep Grand Cherokee. Policisté auto pronásledovali na výpadovce z města směrem na Chýnov, nakonec mu museli prostřelit pneumatiky.

Nebezpečnou jízdu mladého řidiče na Táborsku policisté ukončili střelbou na pneumatiky | foto: Policie České republiky

„Po půl čtvrté ráno přijali na operačním středisku Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje oznámení občana. Jel za řidičem osobního vozidla Jeep, který předtím natankoval v obci Planá nad Lužnicí na čerpací stanici a odjel bez placení,“ sdělil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Oznamovatel pokračoval směrem na Tábor, kde po cestě narazil na hlídku táborských policistů. Zastavil a popsal jim, co se stalo.

„Strážci pořádku okamžitě pokračovali v jízdě za zmíněným vozem a zapnuli výstražná a zvuková zařízení. Muž za volantem terénního vozu však na znamení nereagoval a ještě v městě přejížděl přes chodníky a místa mimo komunikaci,“ doplnil Bajcura.

Poté vůz pokračoval z Tábora na Zárybničnou Lhotu a jeho rychlost podle policistů opakovaně překročila 100 kilometrů v hodině. Po několika minutách hlídka vůz dojela na potřebnou vzdálenost a snažila se ho bezpečně zastavit. Řidič však v nebezpečné a riskantní jízdě pokračoval.

„Po předchozí marné výzvě proto použil jeden ze zakročujících policistů služební zbraň a mířenou střelbou na pneumatiky vůz zastavil,“ sdělil mluvčí.

Dodal, že při střelbě nedošlo k dalším škodám na majetku ani ohrožení života a zdraví. Z vozu pak policisté řidiče vytáhli a zadrželi jej.

„Ve věci jsou v současné době vedené úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření úředního výkonu a vykázání, neboť mladík má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel,“ přidal Bajcura.

Autor: