iDNES.cz

Řidiči se vzájemně předjížděli, až se napadli a jeden druhého pobodal

  13:14
Na jihu Čech pobodal jeden řidič druhého. Okolnosti roztržky nyní zjišťují policisté a hledají případné svědky. Pobodaný muž musel být převezen do nemocnice.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Incident se stal ve středu před polednem na silnici I/20 z Písku na České Budějovice. Muži se podle prvních zjištění policistů navzájem předjížděli tak dlouho, až u obce Češnovice oba zastavili.

„Poté sedmatřicetiletý řidič dodávky Mercedes Sprinter fyzicky napadl druhého z řidičů ve voze Audi A4. Zatím to vypadá tak, že jako první zaútočil pobodaný muž,“ sdělil mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner. Upozornil, že je to verze události, se kterou nyní policie pracuje.

Napadený třiačtyřicetiletý šofér audi vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezná poranění. S nimi je řidič dodávky dosud hospitalizován.

Policisté na místě zjistili, že alkohol ani jiné návykové látky v konfliktu nehrály žádnou roli.

„Jako příčina se podle dosavadních zjištění jeví spíše přílišná agresivita,“ dodal Matzner.

Poznamenal, že případy agresivního chování musejí jihočeští policisté na silnicích řešit poměrně často. „Konflikty řidičů kvůli podobným příčinám se stávají běžně. Není ani nic mimořádného, že se vzájemně fyzicky napadnou. S takovým vyústěním sporu se ale naštěstí často nesetkáváme,“ řekl Matzner.

Policisté případ vyšetřují kvůli podezření z ublížení na zdraví a žádají kolemjedoucí řidiče, kteří konflikt viděli nebo zaznamenali na palubní kameru, aby se jim přihlásili na linku 158.

Autor:
zpět na článek